NARAVOSLOVNI DAN NA PPVI – »ENO JABOLKO NA DAN…«

V sredo, 16. 10. smo v oddelkih PPVI izvedli naravoslovni dan. Najprej smo prisluhnili pesmi »Eno jabolko na dan«, ki so jo v kamišibaj obliki predstavili učenci PPVI 3a in 4a. Nato smo se razdelili v 2 skupini:

• mlajši učenci smo se odpravili v bližnji sadovnjak pod velenjskim gradom, kjer smo pobirali jabolka, popili jabolčni sok, nato pa smo se v šoli preizkusili v lupljenju in rezanju jabolk, ter kuhanju jabolčne čežane;
  • starejši učenci pa smo se odpravili na daljši pohod do sadjarstva Turn, kjer so nam prijazni zaposleni predstavili jesensko delo v sadovnjaku, pri čebelnjaku smo skupaj s čebelarjem spoznali pomen čebel za opraševanje jablan, na koncu pa so nas pogostili še s slastnimi jabolki in sveže stisnjenim jabolčnim sokom.

Ob povratku v šolo smo se vsi posladkali s sočno jabolčno čežano. Dogovorili smo se, da bomo poskušali vsak dan zaužiti 1 jabolko za zdravje. Upamo, da bo tudi za nas držal znameniti rek: »Eno jabolko na dan, prežene zdravnika stran!«.

Zapisala: Nina Koletnik